Metalo gaminiai ir jų priežiūra

Visi metalo gaminiai, nesvarbu ar tai būtų tvoros vartai, laiptų turėklai ar lauko šviestuvai, reikalauja nuolatinės priežiūros. Tik tinkamai prižiūrimi kalvio darbai išlaikys savo prekinę išvaizdą ilgame laiko periode. Taigi kiekvieną kartą užsisakydami metalo dirbinį pasidomėkite, kokios priežiūros jam gali reikėti.

Šiuolaikinėje kalvystėje naudojama gausybė metalų tipų – nuo plieno, žalvario, vario iki bronzos ir kitų. Dažnai pasirinktas metalas nėra pagrindinis kokybės rodiklis, dažniausiai didžiausią įtaką daro kalvis ir jo įgūdžiai. Vis dėlto nedaugelis supranta, kad metalo gaminiai turi būti tinkamai prižiūrėti bei kas tam tikrą laiką perdažyti, padengti antikoroziniu skysčiu. Apie metalo gaminių priežiūrą ir papasakosime šiame straipsnyje.

Kiekvienas metalo dirbinys - metaliniai vartai, laiptų turėklai, metaliniai laiptai, metalinės tvoros, balkonų turėklai, tvoros vartai turi būti tinkamai paruošti ir prižiūėti. Didžiausia metalui kylanti grėsmė yra korozija. Nuo šios apsisaugoti galima įvairiausiais būdais. Prieš dengiant metalo gaminį antieškorozine danga, pirmiausia svarbu kokybiškai nuvalyti metalinio gaminio paviršių.

Šiuo metu populiariausi metalo gaminių valymo būdai yra:
• Mechaniškai nuvalant metalo paviršių, naudojant įvairias šveitimo priemones (švitrinį popierių, šveitimo mašinėlę).
• Metalo gaminių paviršius nuvalomas – smėliuojant, arba naudojantis metalo granulėmis. Smėliavimas yra vienas efektyviausių bet kokių paviršių apdirbimo būdų. Šis būdas taikomas ne tik siekiant nuvalyti metalinės tvoros paviršių, bet ir pašiaušiant ar norint suteikti matinę melalinės tvoros spalvą. Šiaip smėliuoti galima ne tik metalo gaminių paviršius, bet ir medieną, betoną, plastmasę ir kitas medžiagas.
• Metalo paviršius valomas įvairiais rūgšties tirpalais, kuriuos statybinių medžiagų parduotuvėse pardavėjai gali pasiūlyti gausų jų pasirinkimo spektrą.

Labai svarbu suprasti, kad apsaugoti metalinius kalvystės gaminius nuo korozijos, ypač aktualu gaminiams, kurie bus montuojami atvirose lauko erdvėse, kuriose metalo dirbiniai nuolatos susiduria su saulės šviesa, lietumi ir kitomis gamtinėmis sąlygomis įtakojančiomis metalo gaminių korozijos atsiradimą.

Pastaruoju metu, metalo dirbiniai apsaugomi pasitelkus populiariausius apsaugos metodus:
• Metalinio gaminiai dengimi karštu cinku, po to pagal kiekvieno poreikius galima dažyti arba palikti cinkuotą metalinio gaminio paviršių.
• Sekantis ir bene populiariausiais būdas – metalo gaminį dengti specialiu metalo gruntu ir po to tą gaminį nudažyti.
• Trečias būdas – metalo dirbiniai dažomi milteliniu būdu. Šis metodas turi pliusų ir minusų. Tokiu būdu padengti metalo gaminiai yra ypač atsparūs korozijai, tačiau naudojant šią metodiką gali likti nepadengtos sunkiai prieinamos metalinių detalių sujungimo vietos, kurios vėliau tampa korozijos židiniais.
• Paskutinis ir pastaruoju metu architektūrinių statinių fasado puošyboje dažnai priimamas sprendimas yra leisti metalo gaminiui pasidengti korozijos sluoksniu, visiškai jo nedažant. Natūrali korozija tampa metalo apsauga, nuo tolimesnio metalo suirimo. Metalinio gaminio paviršiui pasidengus korozijai, rekomenduojama paviršių įtrinti specialiu vašku, kuris stabdo tolimesnį metalo irimą.

Metalo gaminiu prieziura Metalo gaminiu prieziura